סיקור אתרי סקי בעולם
לה דוז אלפ: Les Deux Alpes

לה דוז אלפ, שבתרגום מילולי חופשי נקרא: האלפים התאומים נמצא בצרפת, באיזור הגבול עם ג'נבה (בערך שלוש שעות נסיעה מג'נבה) , הוא אתר סקי צרפתי קלאסי - אתר שבאים אליו כדי לגלוש.
האתר פשוט אידיאלי וכיפי למתחילים - כי יש בו הרבה מסלולים ירוקים וכחולים.
שניים מהירוקים מגיעים חזרה לעיירת סקי, כך שכבר על היום הראשון אפשר כבר לגלוש חזרה לעיירה (למי שזו לו הפעם הראשונה).
ברם, גם גולשים מנוסים ימצאו מסלולים אדומים ושחורים.
האתר הוא סקי אין סקי אאוט - כלומר, יוצאים מהמלון, מהחדר סקי - ולוקחים ישר את הצ'ארליפט (רכבל) להר, כשבחזור אפשר פשוט לגלוש ישר לעיירה. כפי שציינתי יש שני מסלולים ירוקים שיורדים לעיירת סקי, וגם מסלול שחור.

http://www.les2alpes.com

עיירת הסקי נשקפת מן ההר

כפי שציינתי, Les2Alpes בתרגום חופשי זה האלפים התאומים, כיוון שהעיירה נמצאת בין שני הרים, כך שניתן לגלוש משני צדי העיירה.

במקום פועל בית - ספר טוב לסקי: ESF
http://www.esf.net/

נוף טיפוסי באתר

עיירת הסקי:
בעיירת הסקי בתי - מלון רבים, הרבה חנויות מזכרות ו - Souvenir.
לדתיים ושומרי מסורת מומלץ להתאכסן במלון Aster שהוא מלון כשר בעונת הסקי. יהודי צרפתי משכיר אותו בעונה ומכשיר אותו מינואר בערך, עד פסח (עד דמה שזכור לי בפסח הוא כבר לא כשר). המלון נעים ויפה, ונמצא ממש ממש צמוד למעלית סקי, כך שרק יוצאים מהחדר סקי וישר למעלית, כשגם בחזרה פשוט גולשים למלון.
http://www.hotelaster2alpes.com

מלון מומלץ נוסף (שסמוך למלון Aster) הוא מלון Jam Session שהוא מלון קטן יותר, ופחות מפואר, אך פונקציונלי ונעים. המלון לא כשר.
המלון מרוחק כשלוש דקות הליכה בערך מהמעלית להר.
http://www.jamsession.it

בקרבת המלון יש כמה חנויות סקי טובות למי שצריך להשלים ציוד ברגע האחרון, או סתם להתחדש בכפפות חדשות, או חליפת סקי חדשה.

יש גם סופרמרקט טוב ומאובזר בקרבת המלון שאפשר לקנות בו פירות, ירקות, הרבה שתייה חריפה... , ושאר מוצרים בסיסיים.

על הרכבל

אפר'ה סקי
מה שאהבתי ב - Les2Aples זה שהכל קרוב להכל. יוצאים מהמלון, והופ על הרכבל. אותו כנ"ל לגבי האפר'ה סקי, רק יוצאים מהמלון, והופ משהו כמו 4-5 מועדונים שווים שכל לילה מתקיימות בהם מסיבות עד השעות הקטנות. מוסיקה איכותית, ואנשים מעניינים.

יש גם באולינג ליד המלון.

כמובן שיש את האטרקציות הרגילות - מצנחי רחיפה, מגרש החלקרח (פתוח) וגם אולם משחקי וידאו משוכלל ממש קרוב להחלקרח. ההחלקרח אגב נמצא בעיירה עצמה וצריך רכב כדי להגיע מהמלון.

על הרכבל

אני ממליץ בחום על סיבוב בעיירה ביום האחרון, לעבור בין החנויות, לקנות כוס חרסינה עם לוגו של האתר, עט ציפורן עם לוגו האתר, לשתות שוקו חם, או בירה טובה.
על המסלול הירוק

ההר